top
spacer

Aktuality

Doktorandský workshop

Radmila Pavlíčková 16.11.2017
V pátek 8. prosince se koná doktorandský workshop Prezentace konfesí v raném novověku II. Úvodní přednášku prosloví dr. Miloš Sládek na téma "A rejpají v Bibli jako svině na řepném poli aneb Obraz protestantů v českém překladu nedělní postily Georga Scherera". Doktorandské projekty představí Aneta Kubalová a Tereza Lyčková. 

Žádost o spolupráci

Markéta Peřinová 14.11.2017

Vážení,


jmenuji se Tomáš Lígr a pracuji jako editor serveru EuroZprávy.cz.

Hledáme studenty, kteří by byli ochotni přivydělávat si psaním odborných historických článků (jakékoli období). Důraz se klade na originalitu tématu a méně známá fakta. Lze dělat i rozhovory s českými a zahraničními historiky, připomínat historická výročí, psát komentáře k současnému dění z pohledu historika, popřípadě informovat o nových objevech či teoriích na poli historie/archeologie.

S pozdravem
Mgr. Tomáš Lígr (1ligr@seznam.cz)

Zde ukázky:
http://domaci.eurozpravy.cz/zivot/155226-karel-iv-nebyl-superhrdinou-ceske-zeme-nemel-jako-jedinou-prioritu-vyvraci-historik-mytus/
http://domaci.eurozpravy.cz/zivot/170716-evropa-proti-uprchlikum-ceka-nas-osud-starych-rimanu-zkratkovite-katastroficke-scenare-jsou-smesne-rika-klasicky-filolog/
http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/192502-prace-dvornich-sasku-koncili-i-jako-strelivo-do-katapultu/

Seminář BS2/ XBS2 Jana Stejskala

Jan Stejskal 14.11.2017

Vážení a milí,

děkuji za odevzdané práce. Ve středu 15. 11. se sejdeme (dle rozvrhu) k debatě nad nimi.

S pozdravem

 

Jan Stejskal. 

Nepřítomnost Jany Oppeltové

Jana Oppeltová 13.11.2017

Milí kolegové, milé kolegyně, 

doufám, že už toto oznámení vyvěšuji na stránky naposledy. Promiňte mi, prosím, ale ani tento týden  tj. 15. a 16. 11. se nepotkáme. Odvolávám pro tento týden svou výuku, vyjma Paleografie I.1., kterou za mne laskavě převezme dr. Ema Šimková. Na náhradě výuky se domluvíme po mém návratu.    

Jana Oppeltová  

Workshop Paměť města - 23. 11.

Michaela Antonín Malaníková 9.11.2017

Vážené kolegyně a kolegové, 

srdečně Vás zveme na jednodenní workshop s názvem Paměť města. Významné momenty z dějin měst ve světle písemných a obrazových pramenů, který se uskuteční 23. 11. od 9.00 v učebně SP4. Podrobný program je přiložen.

Těšíme se na Vaši účast,

za organizátory

Michaela Antonín Malaníková 

Nepřítomnost Jany Oppeltové

Jana Oppeltová 6.11.2017

Milí kolegové, milé kolegyně, 

je mi to líto, že jsem už poněkud monotématická. Ale po domluvě se svou ošetřující lékařkou už dnes vím, že ani tento týden  tj. 8. a 9. 11. se nepotkáme. Odvolávám pro tento týden svou výuku, vyjma Paleografie I.1., kterou za mne laskavě převezme dr. Ema Šimková. Na náhradě výuky se domluvíme po mém návratu. Páteční praxe 10. 11. v továrně Zora (Nestlé) se bude konat též pod vedením dr. Šimkové.   

Jana Oppeltová  

Nepřítomnost Jany Oppeltové

Jana Oppeltová 30.10.2017

Milí kolegové, milé kolegyně, 

nezlobte se, prosím, ale ani tento týden tj. 1. a 2. 11. se nepotkáme. Odvolávám pro tento týden svou výuku, vyjma Paleografie I.1., kterou za mne laskavě převezme dr. Ema Šimková. Na náhradě výuky se domluvíme po mém návratu. Páteční praxe 3. 11. v továrně Zora (Nestlé) se bude konat též pod vedením dr. Šimkové.   

Jana Oppeltová  

Výzkumné pobyty v Izraeli - na rok 2018

Petra Hubená 27.10.2017

Cílem programu je podpora výzkumných pobytů českých akademiků, vědců a doktorandů v Izraeli, na hostitelské instituci Interdisciplinary Center (IDC) Herzliya (www.idc.ac.il).

Obsahem pobytů jsou primárně výzkumné aktivity (je možné doplnit o přednáškovou činnost na IDC) v oblasti humanitních a společensko-vědních oborů.

Deadline je 30.11.2017. Výzkumné pobyty jsou otevřeny i pro kandidáty z řad doktorandských studentů. Více informací včetně přihlášky na http://czs.muni.cz/masarykchair.

Pozvánka na studentskou konferenci Think!+

Markéta Peřinová 26.10.2017
Vážené kolegyně, vážení kolegové,
dovolte, abychom vás jménem Katedry filosofie FF Univerzity Pardubice pozvali na studentskou konferenci Think!+, která se uskuteční dne 14. prosince 2017 v historické budově Univerzity Pardubice.
Pozvánku na konferenci a bližší informace naleznete v příloze tohoto e-mailu.
Další informace naleznete také zde: https://www.facebook.com/konferencethink
                                                           http://filosofie.upce.cz
V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailovou adresu: konferencethink@gmail.com 

Nepřítomnost Jany Oppeltové

Jana Oppeltová 23.10.2017

Vážení kolegové, vážené kolegyně, 

velmi se Vám omlouvám, ale v tomto týdnu se do školy nedostavím, neboť mi dnes moje ošetřující lékařka vystavila neschopenku. Odvolávám pro tento týden svou výuku, vyjma Paleografie I.1., kterou za mne laskavě převezme dr. Ema Šimková. Na náhradě výuky se domluvíme po mém návratu. Páteční praxe v továrně Zora (Nestlé) se bude konat též pod vedením dr. Šimkové.   

Jana Oppeltová 

Zobrazené aktuality: 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 78
patickapatickapatickapatickapatickapatickapaticka
bottom
© 2007-2014 Katedra historie FF UP | mapa webu | kontakty | realizace NoveStranky.cz