top
spacer

Aktuality

Poděkování studentkám a studentům

Radmila Pavlíčková 19.9.2017

Milé kolegyně a milí kolegové,
děkujeme za Vaše masivní nasazení při přípravách a průběhu historického kongresu. Vážíme si toho, že jsme se na vás mohli ve všem spolehnout. Viděli jsme, že jste vždy na svých místech, ochotní, milí, příjemní, nápomocní a nápadití, bylo-li třeba něco vyřešit. Vážíme si toho, že vás máme a jsme na vás hrdí.

Řada účastnic a účastníků se na nás spontánně v průběhu kongresu obracela a oceňovala Vaši práci - ať už se jednalo o služby v místnostech, odchytávače ve městě, hlídače u vchodů, Vás, kteří jste nabízeli občerstvení a tak dále - všechny pozice zde nelze vyjmenovat, ale vy to víte sami dobře (padala slova jako úžasní, neuvěřitelní, jsou všude:)

Doufáme, že i pro vás byla vaše přítomnost na kongresu v něčem inspirativní a omlouváme se, pokud něčí jednání a chování neodpovídalo běžným standardům. I díky Vám byla dalším „sjezdům“ nasazena vysoká laťka a i díky Vám vejde tato akce do historie.

Ještě jednou díky za Váš čas a hodně sil do začátku semestru,
Radmila Švaříčková Slabáková
Radmila Prchal Pavlíčková

Posluchčům, zapsaným na předměty Pomocné vědy historické (XPV1) a praxe (QDK, QKFK, QNHP, QOKF, QPLT, QSP)

Jana Oppeltová 17.9.2017

Milí kolegové

v příloze naleznete instrukce pro ty, kteří mají zapsán předmět Pomocné vědy historické - a to rozdílně pro posluchače 1. a 2. ročníku, a dále pro ty, jenž si zapsali některou z praxí, která se skrývá pod zkratkou začínající na písmeno Q.

Věnujte jim, prosím, pozornost.

S přáním úspěšného začátku semestru

 Jana Oppeltová 

Katedra historie FF UP vyhlašuje výběrové řízení na studium v zahraničí v rámci programu Erasmus+ na letní semestr 2017/2018

Petra Hubená 13.9.2017
Volná místa na univerzitách ve Spojeném království, Belgii, Francii – Sorbonně, Německu, Chorvatsku i v Nizozemí…

Podmínky a informace naleznete prostřednictvím aplikace Erasmus+ erasmusplus.upol.cz 

Přihlásit se lze do 8. 10. 2017.

Nabídka volného místa

Markéta Peřinová 8.9.2017

Dobrý den,

v příloze naleznete nabídku volného místa na pozici "archivář" v Národním muzeu-Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur v Praze. 

Děkuji.

S pozdravem

PhDr. Martin Šámal

archivář

sbírkové oddělení - archiv

NÁPRSTKOVO MUZEUM ASIJSKÝCH,

AFRICKÝCH A AMERICKÝCH KULTUR

Betlémské náměstí 1, 110 00 Praha 1

T:  +420 224 497 522

E:  martin_samal@nm.cz

W:  www.nm.cz

 

Nabídka pro studenty - B předmět, katedra filozofie

Markéta Peřinová 7.9.2017

Introduction to the Philosophy and Sociology of Human Rights (KFI/LP)

Marek Szilvasi, Ph.D. (Eötvös Loránd University in Budapest)

bloková výuka, 23.-24.10., 1.-2.11., 6.-7.12., 13:00-16:30, učebna SV 3.22

The course (a composition of lectures and seminars held in English) will concentrate on the social, historical and political context of international human rights systems. It will critically examine the development, the content, and epistemological and political privilege of various human rights treaties (the French Revolution’s Declaration of the Right of Man, UN Universal Declaration of Human Rights (UDHR, 1948), Council of Europe’s European Convention of Human Rights (ECHR, 1950) and the Charter of Fundamental Rights of the European Union (2000). It will look into a context, composition and cohesion of three generations of human rights and their nexus to citizenship rights. It will further point out specific critical approaches to human rights developed by various socio-political movements of the 20th and 21st centuries (anti-racism, postcolonial and subaltern critique, Marxism, feminist and gender equality, and environmental movements). The course will close with a reflection on intersectional, critical race and cosmopolitan theories and the future role of the state and society in upholding (human) rights vis-à-vis recent challenges of terrorism, wars and migration.

Nabídka práce v oboru

Radmila Pavlíčková 5.9.2017

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Olomouci nabízí absolventovi VŠ, vzdělanému v oboru historie, dějiny umění, archivnictví, či pomocné vědy historické zaměstnání na dobu určitou s optimálním nástupem v průběhu posledního čtvrtletí roku 2017. Jde o roční odbornou praxi, zprostředkovanou  Úřadem práce. Odborná praxe je vázaná na úkol Základní evidence mobiliárních fondů instalovaných objektů, které jsou ve správě olomouckého pracoviště NPÚ – v roce 2017 budou práce zaměřeny na mobiliář hradu Šternberk, hradu Bouzov a zámku Velké Losiny. Mobiliární fondy objektů jsou zpracovávány v příslušné databázi NPÚ, předpokladem jsou práce v terénu. Podmínkou přijetí do pracovního poměru je zaevidování absolventa VŠ na Úřadu práce. Kontakt: Mgr. Iva Orálková, NPÚ ÚOP v Olomouci, tel.: 724 663 751, oralkova.iva@npu.cz

statnice - archivnictvi

Jana Oppeltová 28.8.2017
Vážené kolegyně a kolegové,
   
v příloze najdete harmonogram úterních a středečních státnic,
zároveň upozorňujeme, že časy jsou spíše orientační, hodně bude záležet na situaci,
praktická zkouška se bude konat v průběhu celého úterního dopoledne, souběžně s ARSD a APVH,
na vykonání ARZAM však budete mít dostatek času.
   
Zítra se těšíme na viděnou
 
Jana Oppeltová, Věra Slavíková a Ema Šimková

Historický kongres září 2017 - studentská pomoc

Radmila Pavlíčková 26.8.2017

Milé studentky a studenti,

poslala jsem Vám na mail rozpis studentské pomoci ve dnech 11.-15. září v rámci 11. sjezdu českých historiků. Díky všem, kteří si pročetli a neměli připomínky, případně mi je obratem sdělili. Díky též všem, kteří hledali řešení na dosud volná místa.

Prosím, počítejte s termíny a pozicemi, které Vám byly přiděleny. Případné připomínky hlaste nejpozději dnes,

díky,

Radmila Prchal Pavlíčková

Jazykové a interkulturní kurzy v ak.r. 2017/2018 pro studenty vyjíždějící v LS 2017/2018 na studijní pobyt či praktickou stáž.

Petra Hubená 13.7.2017
Bezplatné kurzy cílí na rozvoj a získání jazykových a interkulturních dovedností studentů a posílení jejich sociální a kulturní integrace během zahraniční mobility či budoucího profesního uplatnění se v zahraničí. 
Podrobnosti o přípravných kurzech naleznete na posteru v příloze. 

Těšíme se na Vaši účast.

Mgr. Marie Raková

Oddělení mezinárodní strategie UP

Historický kongres září 2017 - studentská pomoc

Radmila Pavlíčková 11.7.2017

Studentky a studenti, kteří se zapojí do přípravy a organizace zářijového kongresu, a to minimálně celé tři dny, mohou získat zápočet v rámci kurzu v ZS 2017: QSOKA (bakaláři), XOPR (magistři).

Radmila Prchal Pavlíčková

Zobrazené aktuality: 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 67
patickapatickapatickapatickapatickapatickapaticka
bottom
© 2007-2014 Katedra historie FF UP | mapa webu | kontakty | realizace NoveStranky.cz