top
spacer

Aktuality

nabídka brigády pro studenty

Markéta Peřinová 13.11.2018

Dobrý den,

dovolte mi nabídnout vašim studentům sezónní brigádu průvodce na SZ Velké Losiny. V příloze naleznete letáček s nabídkou brigády. 

S pozdravem

Bc. Aneta Surmová, DiS

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV
Státní zámek Velké Losiny
Zámecká 268
788 15 Velké Losiny
tel.: +420 583 248 380, +420 770 160 361
e-mail: surmova.aneta@npu.cz
www.npu.cz
www.zamek-velkelosiny.cz

katederní fotosoutěž

Markéta Peřinová 13.11.2018

Milé kolegyně, milí kolegové,
ani letos nepřijdete o katederní fotosoutěž. Tentokrát s širokým tématem „Moje Olomouc“. Vyfoťte a pošlete nám do zpráv na katederní facebook vaše oblíbená zákoutí, olomoucké sochy, kašny, budovy, parky, prostě to, co máte na Olmíku nejraději.
Deadline je pátek 30. listopadu, kdy všechny fotky zveřejníme. Následně budete jako vždy vy sami hlasovat o vítězi pomocí lajků. Ceny jsou tento rok opravdu vydařené. Na první místo čeká nová kniha paní profesorky Hrabové Kniha jako svědek, k tomu poukaz do UPointu a stylová lahev na vodu s univerzitním logem. Druhé místo oceníme také poukázkou do UPointu a rovněž knihou prof. Hrabové, tentokrát Stopy zapomenutého lidu, která se věnuje Polabským Slovanům.
Těšíme se na Vaše fotky!
V případě dotazů se neváhejte obrátit na email michal.nguyen01@upol.cz.

Michal Nguyen

Pozvánka na přednášku hosta - paměti prof. Kutnara a Archiv AV ČR

Radmila Švaříčková Slabáková 12.11.2018

Všechni zájemci jsou srdečně zváni na přednášky, které prosloví PhDr. Hana Kábová, Ph.D. z Archivu Akademie věd ČR ve čtvrtek 15. 11.

Jak pracovat se vzpomínkami?: Paměti profesora Kutnara (11.30-13.00, místnost SP 4)

Archiv Akademie věd ČR: vnitřní struktura a možnosti bádání (13.15-14.45, místnost SP 1) 

Těšíme s s vámi na viděnou!

R. Švaříčková Slabáková 

 

Premiéra dokumentu Panovnice o Marii Terezii a následná diskuse o filmu v rámci Týdne humanitních věd

Radmila Švaříčková Slabáková 9.11.2018

Vážené studentky, vážení studenti,

v rámci THV vás srdečně zveme na projekci prvního dílu netradičního dokumentu o Marii Terezii a následnou diskusi o filmu za přítomnosti tvůrců, známých bratrů Cabanových, a střihače filmu, Vojtěcha Kopeckého. 

Nestává se tak často, aby se premiéra filmu pro ČT odehrávala na naší katedře a aby přijeli i tvůrci filmu, proto neváhejte!

Ve filmu účinkuje několik předních českých historiček a historiků, uvidíte i pár tváří známých z katedry. Dozvíte se, jak historický dokument vzniká a co jeho tvorba obnáší. Tvůrci jsou také velmi zvědaví na váš názor na film. 

Vše se odehraje ve čtvrtek 15. 11. v 16.45-18.45 v přednáškovém sále.

Plakát v příloze. 

Nabídka stipendií do Izraele

Petra Hubená 6.11.2018
Milí studenti, zvažte nabídku studia na izraelských univerzitách:

§  5 stipendií v délce 8 měsíců určených k absolvování studijních nebo výzkumných pobytů na izraelských vysokých školách v akademickém roce 2019/2020;

§  6 stipendií v délce 3 týdnů k absolvování letních jazykových kurzů (ULPAN) v roce 2019.

O stipendium se mohou ucházet studenti a studentky navazujících magisterských studijních programů a doktorských studijních programů veřejných vysokých škol v České republice všech studijních oborů, případně absolventi a absolventky bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů veřejných vysokých škol v České republice.

Požaduje se znalost anglického jazyka, případně též s ohledem na oborové zaměření či jazyk výuky v konkrétním programu izraelské vysoké školy i znalost hebrejského jazyka.  

Uzávěrka přihlášek je 22. listopadu 2018 ve 12:00 hodin.

  Detaily nabídky najdete na http://www.dzs.cz/file/6971/IZRAEL%20VR_AIA_2018_2019.pdf.

Kabaretní scéna v Olomouci - od studentů pro studenty

Markéta Peřinová 26.10.2018
Vážená katedro,

píšu za umělecký soubor Nabalkoně, který je složen z absolventů a studentů uměnovědných a uměnovýchovných kateder na UP a který již několik let spolupracuje s Uměleckým centrem UP. Dále je domovským souborem v Divadle na Šantovce a v neposlední řadě otevřel v Olomouci Kabaretní scénu se zaměřením na malé divadelní formy, hudbu a film. 

Naším cílem je omlazení a zdynamizování místního kulturního dění a fakt, že pocházíme z původně studentského prostředí nám dává možnost působit skrze uměleckou tvorbu i na mladé, a v našem městě nové lidi. Zvu vás tímto k nám do Kabaretní scény. Každý den se zde koná jiný kulturní program a jedná se o velmi dobré místo na uspořádání  katederního večírku, studentské debaty, pasování prváků a dalších podobných akcí, na kterých můžeme v případě zájmu obstarat kulturní program na míru. 

V přiloženém dokumentu zasílám k nahlédnutí krátký popis o nás a pozvánku na pořádání akcí. 

Srdečně zdraví

Adam Suchánek
Nabalkoně Kabaretní scéna
Univerzitní 18, Olomouc

Studentská vědecká konference 2018

Jan Stejskal 21.10.2018

Vážení a milí,

6. prosince 2018 se uskuteční naše tradiční studentská vědecká konference. Neváhejte se prosím přihlásit s vašimi texty (částmi bakalářských prací, seminárními pracemi apod.). Rád vysvětlím všechny podrobnosti, neváhejte mě vyhledat. Práce do konference přijímáme do 29. 11. 

Jan Stejskal 

PS Všichni aktivní účastníci obdrží příslušné kredity a možná i stipendium:-). 

Praxe ve Vědecké knihovně

Radmila Pavlíčková 20.10.2018
Volná místa v semináři Odborná praxe ve Vědecké knihovně (QVKOL) v Olomouci až pro 4 studenty/ky (2 místa volná v pondělí a 2 místa v pátek). Jedná se o praktický kurz, který se koná přímo ve Vědecké knihovně, v oddělení rukopisů a starých tisků. Kromě 4 kreditů získává absolvent/ka kurzu i certifikát o vykonané praxi. V případě zájmu kontaktujte co nejdříve Mgr. Rostislava Krušinského, rostislav.krusinsky@vkol.cz, 585 205 385, 585 205 386. Dotazy ohledně pozdního zápisu kurzu zodpoví Radmila Prchal Pavlíčková: radmila.prchal@upol.cz.

Co po Bc. studiu? Euroculture! Žádejte o stipendium Erasmus Mundus!

Hana Ferencová 5.10.2018

Láká Vás studium v zahraničí? Máte ukončené bakalářské studium? Požádejte o stipendium Erasmus Mundus a vyražte s Euroculture do světa!

Deadline: 10. ledna 2019 

Více informací o magisterském programu Euroculture a stipendiu Erasmus Mundus:

https://www.euroculturemaster.eu/news/grant-applications-to-open-1-october-2018 

http://euroculture.upol.cz/how-to-apply/scholarships/  

Online kurz pro studenty zdarma: European Culture and Politics

Hana Ferencová 5.10.2018
Zajímá Vás současné dění v Evropě? Přihlaste se na nový online kurz European Culture and Politics pořádaný magisterským programem Euroculture. Kurz je zdarma a otevřený od 1. října!!!
Zobrazené aktuality: 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 52
patickapatickapatickapatickapatickapatickapaticka
bottom
© 2007-2014 Katedra historie FF UP | mapa webu | kontakty | realizace NoveStranky.cz