top
spacer

Aktuality

Výběrové řízení CEEPUS pro ak. rok 2016/2017

Radmila Švaříčková Slabáková 26.2.2016

V rámci programu CEEPUS je možno vycestovat na jedno až tříměsíční badatelské nebo studijní pobyty na univerzity ve Vídni, Krakově, Piliscsabě, Sofii, Kluži, Banské Bystrici a v albánském Skadaru.

Uzávěrka výběrového řízení: pondělí 4. dubna 2016

Informační schůzka k programu CEEPUS: pondělí 7. března ve 14.15 v přednáškovém sále (tělocvična) 

Další informace v příloze.

R. Švaříčková Slabáková 

Pozvánka na historickou exkurzi do Dánska

Radmila Pavlíčková 24.2.2016

Ústav historických věd Univerzity Pardubice pořádá tradiční studentskou odbornou exkurzi a nabízí nám volná místa.

Exkurze "Za písní Severu aneb Meklenburskem do Kodaně" se koná 1. - 7. května 2016, bližší informace v přiloženém souboru nebo:

http://uhv.upce.cz/cs/exkurze-uhv/

Studenti KHI FF UP mohou získat kredity spojené s odb. exkurzí.

V případě zájmu kontaktujte mne nebo přímo organizátory.

Radmila Prchal Pavlíčková

Nepřítomnost Jany Oppeltové týdnu od 22. 2. do 26. 2.

Jana Oppeltová 23.2.2016

Vážení kolegové a kolegyně, 

jak jsem dopředu avisovala, nebudu v tomto týdnu přítomna na katedře. Neprobranou výuku (včetně přednášky z PVH) nahradím ve zkouškovém období, pouze zítřejšího seminář z pomocných věd historických v čase 9.45 - 11.15 se ujme mgr. Ema Tomášková.

Děkuji za pochopení

Jana Oppeltová 

Výuka chronologie

Jana Oppeltová 23.2.2016

Vážené kolegyně a kolegové,

ráda bych Vás upozornila, že výuka chronologie Mgr. Lenky Pavlíkové bude z důvodu zahraniční stáže zahájena na začátku března.

Děkuji Vám za pochopení

Věra Slavíková  

Poslední volná místa na praxích

Jana Oppeltová 20.2.2016

Vážení a milí kolegové a kolegyně,

rády bychom Vám nabídly možnost se zapsat ještě některých předmětů, z nichž některé byly ještě do středy beznadějně obsazené a nyní jsou zde volná místa. Protože je zapotřebí, aby byly tyto praxe plně obsazené (a STAG se brzy uzavírá) dovolujeme si Vás požádat, abyste ještě zvážili svou účast na těchto seminářích. Máte možnost pracovat s prameny, k nimž se běžně nedostanete, osvojit si praktické dovednosti, pro něž nejsou při běžné výuce podmínky, a podívat se do míst, kam se dostanete jen stěží.

K dispozici jsou následující místa v seminářích:

Katalogizace starých tisků (bude probíhat v průběhu celého letního semestru v počítačové učebně na katedře a chodit můžete buď v úterý 18.30-20.00 nebo ve středu 7.00-16.30). Vašim úkolem bude katalogizace 80 starých tisků v databázi Microsoft Access a za to obdržíte 4 kredity. Zapisujte si předmět  XKT1, který se Vám objeví ještě jako předmět typu C, ale brzy bude přeřazen do typu B.

Letní škola AD FONTES věnovaná pramenům (6. 6. – 8. 6 2016 na katedře v Olomouci) bude obsahovat přednášky odborníků mimo naši katedru věnované různým – někdy i velmi neobvyklým typům – pramenů. Kromě toho jsou plánovány i exkurze a různá interaktivní výuka. Volných je 12 míst, zapisujte se na zkratku QDK (za účast a vytvoření posteru o libovolném pramenu získáte 2 kredity)

Fyzická ochrana historických knihovních fondů na příkladu knihovny kláštera v Teplé (volná jsou 3 místa v termínu 12. 6. – 24. 6. 2016; 1 místo v termínu 7. 8. – 20. 8. 2016 a 1 místo v termínu 21.8. – 2. 9. 2016) je vlastně čtrnáctidenní praxe zaměřená na katalogizaci starých tisků bohemikálního původu v programu Tritius, výlety budou podle zájmu posluchačů (Kynžvart, Bečov, Mariánské Lázně, Cheb atd.) Zapisujte si předmět QOKF, získat za aktivní účast můžete 5 kreditů.   

Inventarizace fondů diecézní knihovny v Litoměřicích (16. 7. – 24. 7. 2016 v Litoměřicích /ubytování zdarma/) Vás seznámí s výjimečným fondem kapitulní knihovny v Litoměřicích a drobnými soubory přivezenými ze zaniklých farností. Náplní bude čištění svazků a jejich soupis, výlety podle domluvy (Terezín, Míšeň, Drážďany, Dolní Jiřetín a  Jezeří). Volných je 11 míst a můžete získat buď 2 kredity za aktivní účast (v tom případě se zapište na předmět QDK), nebo 5 kreditů za aktivní účast a katalogizaci 120 knih dle fotografií v programu Access  (v tom případě si zapište předmět QKFK).

Stavební památka – porozumění a dokumentace kulturního fenoménu (25.  7. – 31. 7. 2016 v klášteře premonstrátů v Teplé) – náplň a organizace semináře viz samostatný plakátek. Volná jsou 3 místa, zapisujte se na zkratku QSP (za aktivní účast získáte 4 kredity).

Protože jste nemohli se zúčastnit úvodních schůzek, které proběhly v tomto týdnu, o svém přihlášení informujte nás na mail oppeltova.jana@centrum.cz. Domluvíme si s Vámi schůzku a vše potřebné Vám vysvětlíme (v případě zápisu předmětu QOKF prosím napište termín, o nějž máte zájem, ať Vám jej zarezevujeme, u Litoměřic připište, zda jste se rozhodli pro 2 či 5 kreditovou variantu)

Věra Slavíková & Jana Oppeltová

nábor členů AIESEC Olomouc

Markéta Peřinová 16.2.2016

Chceš si zkusit jaké to je jednat s firmami? Chtěl bys být v kontaktu s mladými lidmi z celého světa? Máš zájem někomu změnit život? Zajímáš se o marketing a chtěl bys zkusit jaké to je pořádat události a marketingové kampaně?

Toto je jen zlomek toho co ti může nabídnout největší studenty řízená organizace na světě - AIESEC.

Staň se členem a poznej stovky lidí se stejnými zájmy a vizemi. #beapartof #AIESEC

Přihlaš se na: → http://bit.ly/BEaPARTof-AIESEC-Olomouc  

Konzultační hodiny - I.Koucká

Ivana Koucká 16.2.2016

Vážení studenti,

 

omlouvám se, ale v pondělí 22. února 2016 nemohu konat své pravidelné konzultační hodiny od 8,45 do 9,45.

Děkuji, Ivana Koucká 

Úvodní setkání k praxím - důležité informace

Jana Oppeltová 14.2.2016

Vážení a milí kolegové a kolegyně,

dovolte mi, abych Vám připomněla, že se tento týden s Vámi potřebujeme sejít, abychom Vám poskytly klíčové informace k praxím, které budou probíhat jak během celého letního semestru, tak o prázdninách:

QOKF Fyzická ochrana historických knižních fondů v pondělí 15. 2. 2016 v 18.30 v učebně archivnictví v přízemí.

QSP  Stavební památka ve středu 17. 2. 2016 v 19.20 v učebně archivnictví v přízemí.

XKT1 Katalogizace starých tisků v pátek 19. 2. 2016 v 9.00-10.00 v počítačové učebně v 1. patře
QKKC Katalogizace v programu Clavius v pátek 19. 2. 2016 v 10.00-14.00 v počítačové učebně v 1. patře.

Pro všechny, kteří se zapsali na ostatní praktické předměty (QKFK, QKST, QPLT,QDK) se bude konat společná schůzka  ve středu 17. 2. 2016 v 18.30 v učebně archivnictví v přízemí.  Na tuto schůzku zveme i ty z Vás, kteří by o nějakou praxi měli zájem, ale ještě se nezvládli nikam zapsat a nebo váhají, zda je něco podobného pro ně vhodné.

Ty z Vás, kteří jsou už zapsáni, důrazně žádáme, aby se těchto úvodních setkání zúčastnili. Pokud tak neučiníte, nemůžeme s Vámi na Vámi vyhlédnutou praxi počítat.

Těšíme se na Vás.

Věra Slavíková a Jana Oppeltová  

 

 

Informace k výuce Radmily Prchal Pavlíčková

Radmila Pavlíčková 10.2.2016

Milé kolegyně a kolegové,

z důvodu zahraničního badatelského pobytu začíná má výuka až po 22. únoru. V případě potřeby jsem Vám do té doby k dispozici mailem.

Děkuji za pochopení,

Radmila Prchal Pavlíčková

Přdnášky na Katedře filozofie

Martin Elbel 9.2.2016
V příloze naleznete informace o přednáškovém cyklu Jednota filozofická na Katedře filozofie FF UP.
patickapatickapatickapatickapatickapatickapaticka
bottom
© 2007-2014 Katedra historie FF UP | mapa webu | kontakty | realizace NoveStranky.cz