top
spacer

Aktuality

Dějiny starověku - moodle

Ivana Koucká 9.10.2015

Vážení studenti,

v kurzu dějin starověku na internetových stránkách moodle.inkultus. upol.cz   byla aktualizována data týdnů a jako účastníci v něm byli ponecháni ti z Vás, kdo si vytvořili přístup do kurzu v době od začátku srpna 2015 do současnosti. Ostatní studenti (zejména z 2. ročníku, kteří zapisují předmět podruhé) si znovu musí vytvořit svůj účet pro vstup na tyto internetové stránky. Heslo zůstává stejné jako v loňském akademickém roce.

Na těchto webových stránkách musí být zaregistrován každý ze studentů, kteří v ZS akademického roku 2015/2016 mají zapsán ve Stagu předmět Dějiny starověku (přednáška), seminář z dějin starověku a seminární práce z dějin starověku. 

Ivana Koucká 

Reading QWMA

Jan Stejskal 7.10.2015

 

Please find attached the reading for our next session (St. Augustine - On Marriage). Sincerely

Jan Stejskal. 

Francouzština pro historiky dne 5.10. - OMLUVA

Zdenka Žáčková 5.10.2015

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

 ´jelikož mne sklátila podzimní viróza, musím s politováním zrušit naši dnešní hodinu. Abyste však o ni nepřišli úplně, nabízím Vám náhradní hodinu dne 29.10. v obvyklých časech, samozřejmě s dobrovolnou účastí, případně individuální konzultace.

S pozdravem

 Zdeňka Žáčková 

Obtíže paleografické čítanky - OMLUVA

Jana Oppeltová 5.10.2015

Milí kolegové a milé kolegyně,

chtěla jsem se Vám omluvit za komplikace, které Vás potrápily v naší paleografické čítance. Kontaktovala jsem našeho programátora a ten včera zjistil následující komplikaci (cituji):

 Problém byl v tom, že se na serveru univerzity aktualizoval software a s aktualizací zavedli bezpečnostní omezení na počet proměnných formuláře (jedno políčko = jedna proměnná). Dříve byly proměnné omezené pouze maximálním objemem, nikoliv počtem. Poprvé to nastalo 30/9 a podle logu to za 5 dní nastalo zhruba 500 krát - takže to asi potrápilo pěknou spoustu studentů (některé opakovaně) - nešlo to odeslat nikomu nehledě na prohlížeč.

Náš text obsahuje cca 1600 políček a limit byl tisíc - proto těch 60%, další to zkrátka ignorovalo. Už jsme měli i delší texty, ale před touto před aktualizací. Omezení jsem zvednul na tři tisíce a zdá se, že to zabralo...

Studentům vyřiďte omluvu...

K omluvě se připojuji a moc mne to mrzí. Někteří jste psali, že jste to zkoušeli v jiných prohlížečích a ani v Mozille, kterou pro naši aplikaci doporučujeme, to nezabralo. Tím, že hostujeme na serveru univerzity (a jsme navázání i na STAG), některé změny se nás velmi těžce dotýkají, aniž bychom to měli šanci jakkoliv zjistit. Mrzí mne čas a energie, které jste tomu věnovali a velmi Vás prosím, abyste – kdyby náhodou nastaly podobné komplikace (což, doufejme, jsme si už pro letošek snad vybrali) – nás okamžitě informovali ...

Jana Oppeltová


 

doktorandi - Cyklus přednášek odborníků

Radmila Pavlíčková 1.10.2015

Milé kolegyně a kolegové,

v rámci Cyklu přednášek odborníků jste srdečně zváni na následující přednášky:

Jana Maříková-Kubková: Proměny baziliky sv. Víta na Pražském hradě

10. 12. 15:00-16:30 učebna 4.04

Ladislav Varadzin: Monumentální architektura Vyšehradu

 

10. 12. 16:45-18:15 učebna 4.04

 

Didaktika dějepisu čt 15:00 SP4

Radmila Pavlíčková 24.9.2015

Dnes ve čtvrtek 24. 9. se koná didaktika dějepisu pro studenty, zapsané na obou zkratkách (DD1UZ a QDD1).

Radmila Prchal Pavlíčková

Zrušení výuky francouzštiny pro historiky ve středu - XF5, XF7

Zdenka Žáčková 23.9.2015

Vážení kolegové a kolegyně, 

ze zdravotních důvodů jsem nucena zrušit dnešní hodiny francouzštiny pro historiky - pokročilí obě skupiny. Sejdeme se tedy až příští týden, když pro další informace si vás dovoluji odkázat na stránky předmětů, které budou od večera aktualizovány pod mým jménem.

 

Děkuji za pochopení

 

 

Instrukce k předmětům XPV1, QKKC, KXT1, QGT, OTI, QDK

Jana Oppeltová 11.9.2015

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

v příloze najdete speciální instrukce k předmětu pomocné vědy historické (XPV1) a to zvlášť pro ty, kteří nastupují do 1. ročníku a pro ty, kteří předmět opakují. Dále zde najdete důležité informace pro předměty Katalogizace knih v programu Clavius (QKKC), Katalogizace starých tisků (XKT1), které garantuje Mgr. Filip Krinke a pokyny pro předměty Grafické techniky a katalogizace výtvarných děl (QGT) a Obraz a text (OTI), které vede Mgr. Robert Mečkovský, Ph.D.

V případě ostatních předmětů Vám sdělím potřebné informace na první hodině v týdnu od 21. září 2015. S těmi, kteří si  zapsali předmět Revize fondu děkanské knihovny (QDK) bych se chtěla setkat v úterý 22. září a to v čase 19.30-20.00. Přijďte do seminární učebny archivnictví (1.08), abychom se domluvili na konání semináře.  

Věnujte, prosím, pozornost připojeným přílohám.

Jana Oppeltová 

Nadační fond UP

Markéta Peřinová 9.4.2015

Vážení zaměstnanci,
milí studenti,

Univerzita Palackého v současné době pracuje na vzniku Nadačního fondu, jehož cílem bude podpora excelentních vědecko-výzkumných aktivit talentovaných studentů a podpora internacionalizace UP. Nyní se díky milionovému daru od České spořitelny mohou studenti magisterských a doktorských studijních programů v rámci první výzvy ucházet o příspěvek na své badatelské aktivity, které mají mezinárodní přesah. Výzva k přijímání žádostí od zájemců potrvá do 15. května.

Nadační fond UP bude v pravidelných intervalech vypisovat výzvy k rozdělování prostředků získaných od soukromých dárců  – z řad firem či například absolventů – na podporu výjimečných studentských projektů.

Bližší informace k aktuální výzvě a potřebné formuláře najdete ZDE.
S dalšími dotazy mě neváhejte kontaktovat!

S přáním pěkných dní,

Mgr. Dita Palaščáková
fundraising
Nadační fond UP

                                
Univerzita Palackého v Olomouci
úsek pro vnější vztahy
775 147 497
dita.palascakova@upol.cz | www.upol.cz

PalacKHI - časopis studentů Katedry historie a ISHA Olomouc o.s.

Markéta Peřinová 2.5.2014

Víte o tom, že na Katedře vznikl studentský časopis? Pokud ne, sledujte stránky http://palackhi.webnode.cz/, kde je dostupné první číslo časopisu!

Časopis má také své stránky na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Palackhi-%C4%8Dasopis-student%C5%AF-KHI-UPOL/1487535434791473.

Sledujte FB profil a webové stránky pro další vydání!

patickapatickapatickapatickapatickapatickapaticka
bottom
© 2007-2014 Katedra historie FF UP | mapa webu | kontakty | realizace NoveStranky.cz