top
spacer

Aktuality

Reading QWMA

Jan Stejskal 14.10.2015

Attached please find the reading for the next week.

Best,

Jan Stejskal 

Francouzština středa od 17.00

Zdenka Žáčková 14.10.2015

Milé kolegyně a kolego,

 

jak jsem Vám včera osobně avizovala, dnešní hodina francouzštiny XF5 od 16.45 se koná, neboť se mi alespoň na tuto hodinu podařilo za sebe najít náhradu.  

Bohužel kolegyně, která mne zastupuje, je disponibilní pouze na tuto hodinu a přes veškerou snahu se mi nepodařilo najít za sebe náhradu pro seminář XF7 od 18.30, když tento tedy dnes odpadá a domluvíme se na náhradě. Pevně věřím, že příští středu se s Vámi již uvidím já.

S přáním pěkného dne

 

Zdeňka Žáčková 

I. Koucká - konzultační hodiny

Ivana Koucká 12.10.2015

Vážení studenti,

ve středu dne 14. září 2015 se pro mou účast na konferenci v Opavě nekonají pravidelné středeční kozultační hodiny.

Děkuji, Ivana Koucká 

 

Francouzština v týdnu od 12.10.

Zdenka Žáčková 12.10.2015

Vážení přátelé,

 jelikož mne k mému úžadu a nemalému rozčarování má lékařka neuschopnila ani tento týden a ani přes veškerou snahu se mi nepodařilo sehnat za sebe náhradu, musím zrušit hodiny francouzštiny i tento týden. Určitě se tak bude rušit dnešní hodina, ohledně středy ještě čekám na vyjádření jedné kolegyně, zda by byla ochotná za mne hodiny odsuplovat, když o vývoji situace Vás budu informovat nejpozději v průběhu zítřejšího dne.

Abyste neměli tak výrazný výpadek, nejpozději dnes večer naleznete na stránkách jednotlivých předmětů odkazy na videa a úlohy k samostudiu, když si Vás dovolím poprosit, abyste těmto věnovali pozornost.

Co se týká úloh, které mi někteří z Vás poslali na mail, tyto registruji, měla jsem v úmyslu je přinést opravené na dnešní hodinu, pokusím se je tedy opravit v elektronické verzi a zaslat Vám je zpět.

Ještě jednou se Vám všem omlouvám za neustále odpadající hodiny s tím, že doufám, že se nám podaří domluvit se na náhradě - u pondělních kurzů v časech tak, jak jsem avizovala, tj. dne 29.10., u středečních po domluvě s Vámi.

S pozdravem

 

Zdeňka Žáčková 

Dějiny starověku - moodle

Ivana Koucká 9.10.2015

Vážení studenti,

v kurzu dějin starověku na internetových stránkách moodle.inkultus. upol.cz   byla aktualizována data týdnů a jako účastníci v něm byli ponecháni ti z Vás, kdo si vytvořili přístup do kurzu v době od začátku srpna 2015 do současnosti. Ostatní studenti (zejména z 2. ročníku, kteří zapisují předmět podruhé) si znovu musí vytvořit svůj účet pro vstup na tyto internetové stránky. Heslo zůstává stejné jako v loňském akademickém roce.

Na těchto webových stránkách musí být zaregistrován každý ze studentů, kteří v ZS akademického roku 2015/2016 mají zapsán ve Stagu předmět Dějiny starověku (přednáška), seminář z dějin starověku a seminární práce z dějin starověku. 

Ivana Koucká 

Reading QWMA

Jan Stejskal 7.10.2015

 

Please find attached the reading for our next session (St. Augustine - On Marriage). Sincerely

Jan Stejskal. 

Francouzština pro historiky dne 5.10. - OMLUVA

Zdenka Žáčková 5.10.2015

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

 ´jelikož mne sklátila podzimní viróza, musím s politováním zrušit naši dnešní hodinu. Abyste však o ni nepřišli úplně, nabízím Vám náhradní hodinu dne 29.10. v obvyklých časech, samozřejmě s dobrovolnou účastí, případně individuální konzultace.

S pozdravem

 Zdeňka Žáčková 

Obtíže paleografické čítanky - OMLUVA

Jana Oppeltová 5.10.2015

Milí kolegové a milé kolegyně,

chtěla jsem se Vám omluvit za komplikace, které Vás potrápily v naší paleografické čítance. Kontaktovala jsem našeho programátora a ten včera zjistil následující komplikaci (cituji):

 Problém byl v tom, že se na serveru univerzity aktualizoval software a s aktualizací zavedli bezpečnostní omezení na počet proměnných formuláře (jedno políčko = jedna proměnná). Dříve byly proměnné omezené pouze maximálním objemem, nikoliv počtem. Poprvé to nastalo 30/9 a podle logu to za 5 dní nastalo zhruba 500 krát - takže to asi potrápilo pěknou spoustu studentů (některé opakovaně) - nešlo to odeslat nikomu nehledě na prohlížeč.

Náš text obsahuje cca 1600 políček a limit byl tisíc - proto těch 60%, další to zkrátka ignorovalo. Už jsme měli i delší texty, ale před touto před aktualizací. Omezení jsem zvednul na tři tisíce a zdá se, že to zabralo...

Studentům vyřiďte omluvu...

K omluvě se připojuji a moc mne to mrzí. Někteří jste psali, že jste to zkoušeli v jiných prohlížečích a ani v Mozille, kterou pro naši aplikaci doporučujeme, to nezabralo. Tím, že hostujeme na serveru univerzity (a jsme navázání i na STAG), některé změny se nás velmi těžce dotýkají, aniž bychom to měli šanci jakkoliv zjistit. Mrzí mne čas a energie, které jste tomu věnovali a velmi Vás prosím, abyste – kdyby náhodou nastaly podobné komplikace (což, doufejme, jsme si už pro letošek snad vybrali) – nás okamžitě informovali ...

Jana Oppeltová


 

doktorandi - Cyklus přednášek odborníků

Radmila Pavlíčková 1.10.2015

Milé kolegyně a kolegové,

v rámci Cyklu přednášek odborníků jste srdečně zváni na následující přednášky:

Jana Maříková-Kubková: Proměny baziliky sv. Víta na Pražském hradě

10. 12. 15:00-16:30 učebna 4.04

Ladislav Varadzin: Monumentální architektura Vyšehradu

 

10. 12. 16:45-18:15 učebna 4.04

 

Didaktika dějepisu čt 15:00 SP4

Radmila Pavlíčková 24.9.2015

Dnes ve čtvrtek 24. 9. se koná didaktika dějepisu pro studenty, zapsané na obou zkratkách (DD1UZ a QDD1).

Radmila Prchal Pavlíčková

patickapatickapatickapatickapatickapatickapaticka
bottom
© 2007-2014 Katedra historie FF UP | mapa webu | kontakty | realizace NoveStranky.cz