top
spacer

Aktuality

Nepřítomnost Jany Oppeltové v tomto týdnu

Jana Oppeltová 25.4.2017

Vážení kolegové a kolegyně, 

jak jsem již psala, nebudu ve dnech 25. - 27. dubna 2017 přítomna na katedře. Domnuvila jsem se svými kolegy, že se Vám budou věnovat místo mne

v úterý 25. 4. dr. Miroslav Myšak na výuce Paleografie v čase 15.00-16.30

ve  středu 26. 4. dr. Ema Šimková v Semináři pro repetenty v čase 8.00 - 9.30, kde kolegové ze 2 ročníku budou mít možnost si napsat jakoukoli část letního zápočtu

ve čtvrtek 27. 4. kde dr. Ema Šimková převezme výuku od 15.00 do 18.15 a bude probírat taje blasonu honosných kusů a procvičovat je s Vámi.

Ostatní moje výuka v tomto týdnu nebude realizována a bude nahrazena po skončení semestru.

Za pochopení děkuje

Jana Oppeltová 

Pozvánka na Mezinárodní studentskou vědeckou konferenci 29.–31. 5. 2017

Markéta Peřinová 24.4.2017
Milí příznivci badatelské činnosti,
srdečně Vás zveme na Mezinárodní studentskou vědeckou konferenci, která se bude konat v termínu 29.–31. 5. 2017 v Ostrožské Nové Vsi v rekreačním centru Slovácký dvůr. Každoroční akci tento rok organizují studující Ústavu religionistiky MU v Brně. Cílem konference s tematickým názvem „Náboženství, kultura a společnost“ je propojit různá pracoviště a akademické disciplíny, jež se v České republice a na Slovensku tomuto tématu věnují z různých teoretických a metodologických perspektiv. Cílem je původně výhradně religionistickou konferenci otevřít mezioborové diskusi. Zváni jsou tak nejen studenti a vyučující religionistiky, ale též příbuzných oborů.
Byli bychom nesmírně rádi, kdyby i Vaši studenti na konferenci přednesli své originální práce. Pokyny pro autory příspěvků naleznete v příloze. Vzhledem k počtu přizvaných bychom však chtěli požádat, abyste výběr ze studentských prací redukovali na maximálně dva příspěvky, jež zazní na plénu. Všechny ostatní je možné prezentovat prostřednictvím plakátů během poster session.
Vámi vybrané práce nám, prosím, závazně odešlete do 12. 5. 2017 na adresu relisvk2017@gmail.com.
Moc se budeme těšit (nejen) na Vaše příspěvky!
Organizační tým SVK
PS: Nezapomeňte nás sledovat i na Facebooku: Religionistická študentská vedecká konferencia 2017! Tam se dozvíte množství dalších relevantních informací o konferenci, o vytváření odborných plakátů i šokujících zajímavostí ze světa náboženství!

Mgr. Šárka Vondráčková
Ústav religionistiky FF MU,
Seminář japonských studií FF MU
a HUME lab FF MU
sekretářka

pozvánka na studentskou konferenci

Markéta Peřinová 21.4.2017

Vážení,

v příloze naleznete pozvánku na archeologickou studentskou konferenci pořádanou Katedrou archeologie FF ZČU v Plzni.

Děkuji a přeji vám pěkný den

Mgr. Markéta Augustýnová

KAR FF ZČU v Plzni

nabídka letní brigády

Markéta Peřinová 21.4.2017

Regionální muzeum v Mikulově nabízí studentům katedry historie letní brigádu na pozici průvodce na zámku Mikulov.

Pokud jsi komunikativní a toužíš strávit letní prázdniny v krásném prostředí jižní Moravy, zašli svůj životopis na níže uvedený kontakt.  

Mgr. Klára Veverková
pokladna@rmm.cz
777 061 230

Přednáška hosta: Jiří Hutečka o Americké občanské válce

Radmila Švaříčková Slabáková 20.4.2017

V pondělí 24. 4. v 9.45-11.15 se v přednáškovém sále bude konat přednáška Mgr. Jiřího Hutečky, Ph.D. (Historický ústav FF UHK) na téma Americké občanské války 1861-1865.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni!

 

Řekni, co čteš, a já ti řeknu, kdo jsi

Markéta Peřinová 18.4.2017

Vážení,

přijměte prosím pozvání na prezentaci knihy doc. Jiřího Chalupy - viz přílohu.

Děkuji,

M. P. 

Seminář XD19F

Jan Růžička 18.4.2017

Milí studenti,

pokud je Vaše absence v semináři z dějin 19. století F vyšší než povolená, zašlete mi esej na Vámi vybrané téma, které se týká sociálních dějin 19. století. A to v minimálním rozsahu 5 900 znaků.

 

S pozdravem

Jan Růžička 

Nepřítomnost Jany Oppeltové

Jana Oppeltová 17.4.2017

Milí kolegové a milé kolegyně,

kvůli rozsáhlejší zdravotní indispozici nebudu na katedře přítomna celý tento týden tj. od 18. dubna. Z mé výuky se v tomto týdnu bude konat pouze seminář pro repetenty ve středu 19. dubna od 8.00. Je zde možnost si přijít napsat český kurentní text, který v případě úspěšné transkribce Vám bude započítán jako splnění kurentu, tj. součást letního zápočtu (platí pouze pro kolegy z 2. ročníku).

Následující týden (25. - 27. 4. 2017), pokud to bude možné, plánuji se zúčastnit archivní konference v Liberci - a včas Vám oznámím, pro které hodiny se mi podařilo získat za sebe záskok a které se nebudou konat. Zároveň bych Vás chtěla ujistit, že probereme všechnu naplánovanou látku, byt nejspíš budeme muset využít prvního týdne na začátku zkouškového období. 

Velmi prosím ty z Vás, kterým jsem na tento týden slíbila zkoušky či konzultace, aby se mi ozvali mailem a my se tak domluvili na nějakém náhradním termínu.   

Děkuji Vám za pochopení a omlouvám se všem, kterým jsem zkřížila plány.

Jana Oppeltová 

konference "Tři staletí v srdci Evropy"

Markéta Peřinová 13.4.2017

Vážení studenti,

v příloze naleznete info o listopadové konferenci, kterou pořádá Historický ústav Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové.

M. P. 

Pomoc při organizaci 11. sjezdu českých historiků - profesního setkání historiček a historiků ČR, 13.-15. 9. 2017

Radmila Pavlíčková 11.4.2017

Vážené studentky, vážení studenti,

děkujeme všem, kteří nám již slíbili pomoc při organizaci historického kongresu v září. Některá místa jsou stále ještě volná, týká se to zejména služeb v jednacích místnostech, kde se jako diváci účastníte jednání jednotlivých panelů a poslechnete si zajímavé příspěvky na nejrůznější témata. (Služba se stará o to, aby místnost byla včas odemknutá a po ukončení jednání zamknutá, obsluhuje dataprojektor, případně řeší aktuálně nastalé situace).

Vedle neocenitelné zkušenosti s organizací rozsáhlé akce Vám nabízíme i materiální požitky - například v podobě kreditů za praxi.

Bližší informace a přístup do zapisovací tabulky najdete v příloze.

Děkujeme za vaši ochotu,

za organizační tým

Radmila Švaříčková Slabáková, Radmila Prchal Pavlíčková
Zobrazené aktuality: 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70
patickapatickapatickapatickapatickapatickapaticka
bottom
© 2007-2014 Katedra historie FF UP | mapa webu | kontakty | realizace NoveStranky.cz