top
spacer

Aktuality

Nabídka práce na archeologickém výzkumu

Pavlína Kalábková 31.10.2016

V současné době probíhá archeologický výzkum při rekonstrukci budovy  FF UP - pod bývalými kancelářemi studijního oddělení - na Křížkovského ulici 10 v Olomouci. Je zde odkrýván středověký hřbitov a kostel. Protože se jedná o unikátní nálezové situace, nabízíme, mimo studentů archeologie, možnost účastnit se tohoto výzkumu i studentům historie, archivnictví či příbuzných oborů. 

Výzkum je realizován v pracovní dny od 7,00 do 15,30 hod a bude probíhat do konce letošního roku. Práce na něm je ohodnocena mzdou ve výši 68,- kč (pracovníci na výzkumu mají uzavřenou dohodu o provedení práce). Zájemci se hlásí P. Kalábkové - buď přímo v kanceláři nebo mailem.

Přítomnost Jany Oppeltové na katedře

Jana Oppeltová 27.10.2016

Milí kolegové a kolegyně,

v pátek 4. listopadu 2016 budu od 15.30 hodin k dispozici na Katedře historie v učebně archivnictví 3.06. Pokud potřebujete vyzkoušet z jakéhokoliv mého předmětu, konzultovat zápočty či své práce, jsem Vám plně k dispozici. Uvítám, pokud mi dopředu napíšete, že přijdete, abych dopředu věděla s kým mám počítat.

Jana Oppeltová  

2. ročník - archiváři a studenti PVH

Jana Oppeltová 12.10.2016

Milí kolegové a kolegyně,

podařilo se mi opravit a dořadit všechny resty, které jsem vůči Vám měla. Protože jste někteří chtěli své složky vidět, zvu Vás na čtvrtek 13. 10. na 14.45 do posluchárny archivnictví (3.06), kde bude možné si své zápočty projít, zeptat se na potřebné nejasnosti, případně reklamovat hodnocení. To, co dlužíte pro splnění zápočtů, naleznete v příloze.

Jana Oppeltová  

Exkurze do Dolních Věstonic a Pavlova

Pavlína Kalábková 11.10.2016

V sobotu 22. října 2016 pořádá VSMO exkurzi do nově otevřeného archeoparku a muzea lovců mamutů v Dolních Věstonicích - Pavlově. Cena exkurze je 220,- kč+ vstupné. Přihlásit se můžete v kanceláři VSMO, nám. Republiky 5, Olomouc (budova vlastivědného muzea), buď v pondělí od 14,00 do 16,00 hodin nebo ve středu od 15,00 do 17,00 hodin.

Pavlína Kalábková

Výběrové řízení do Diplomatické akademie MZV ČR (termín pro podání přihlášek 7.11.2016)

Jitka Bartošová 10.10.2016

 

 Odkaz na web:

http://www.mzv.cz/jnp/cz/o_ministerstvu/zamestnani/aktualni_nabidky_zamestnani/index.html

Doktorské studium na Strassler Center for Holocaust and Genocide Studies, Clark University

Jitka Bartošová 10.10.2016

Dear Colleague, 

I am pleased to announce a call for applicants to the doctoral program at the Strassler Center for Holocaust and Genocide Studies at Clark University. Together with the History Department, the Strassler Center offers a unique doctoral program in Holocaust History and Genocide Studies. It offers students a range of courses covering a spectrum of topics pertaining to the history of the Holocaust, the Armenian Genocide, genocides and mass violence in other parts of the world, and in comparative genocide research. These tracks aim to prepare the next cadre of professors, teachers, Holocaust museum directors and curators, human rights advocates, decision makers and experts about genocide and genocide prevention for careers in academia, museums, archives as well as government bureaucracies, corporations, and NGOs. 

Most of our students pursue a Ph.D. in History, with a focus either in Holocaust History or in Genocide Studies. We also offer two interdisciplinary Ph.D. streams: the Psychology of Genocide (Ph.D. in Psychology) draws upon the Psychology Department's expertise in social processes and cultural psychology; the Geography and Genocide track (Ph.D. in Geography) considers the landscapes and spatial dynamics of genocide and mass violence. 

The deadline for applications to the Holocaust History and Genocide Studies program is 15 January 2017; 15 December 2016 for applications to the Psychology of Genocide program; and 31 December 2016 for applications to the Geography and Genocide Program. Further information and the applications are online: 

www.clarku.edu/graduate-admissions/apply/requirements/phd-holocaust-genocide-history.cfm

www.clarku.edu/graduate-admissions/apply/requirements/phd-holocaust-genocide-psychology.cfm 

http://www.clarku.edu/graduate-admissions/apply/requirements/phd-holocaust-genocide-geography.cfm#geography 

Doctoral students receive a full tuition subvention and fellowship support in the form of an annual living stipend and research bursary throughout the five years of the Ph.D. program. Should you have questions, you are welcome to contact me: tkuehne@clarku.edu. 

Sincerely,

Thomas Kühne, Ph.D. 
Director, Strassler Center for Holocaust and Genocide Studies

Strassler Center for Holocaust and Genocide Studies
Clark University, 950 Main Street, Worcester MA 01610-1477 USA
Phone 508-421-3745 | Fax 508-793-8827

Dodatečné výběrové řízení pro program CEEPUS na letní semestr 2016/2017

Radmila Švaříčková Slabáková 30.9.2016

Je možno se hlásit na univerzity ve Vídni (3 měsíce), Piliscsabě (1 měsíc), Sofii (3 měsíce) a ve Škodaru (1 měsíc).

Deadline: 24. října 2016

Více v příloze.

R. Švaříčková Slabáková

Možnost konzultace a zkoušky u Jany Oppeltové

Jana Oppeltová 29.9.2016

Milí kolegové a kolegyně, 

ve čtvrtek 13. října budu přítomna na katedře. Chtěla jsem vyzvat zejména kolegy z 2. ročníku, aby - pokud by chtěli složit zkoušku z PVH (případně jakoukoliv jinou zkoušku či  kolokvium) - mne kontaktovali mailem, abychom dohodli vhodný čas. Obdobně prosím všechny, kteří by potřebovali nějakou konzultaci, aby se dostavili (případně mi napsali a vybrali bychom konkrétní hodinu).

Děkuji moc.

Jana Oppeltová  

Výběrové řízení Erasmus+ letní semestr

Petra Hubená 26.9.2016
Katedra historie FF UP vyhlašuje výběrové řízní na zahraniční studijní pobyt programu ERASMUS+
LS
 
 Volná místa: Řím, Halle, Münster, Barcelona, Groningen i Sofie ...
 
Podmínky a podrobnosti naleznete v aplikaci https://erasmusplus.upol.cz
 

Katederní kolo studentské konference

Jan Stejskal 22.9.2016

Vážení a milí, 

dne 8. 12. t.r. se uskuteční studentská vědecká konference na naší katedře. Dovoluji si vás touto cestou vyzvat, abyste přihlásili své příspěvky a pokračovali tak ve skvěle zastoupené loňské konferenci. Aktivní účastníci obdrží příslušné kredity. Detaily a podmínky účasti rád vysvětlím. Neváhejte mě tedy osobně vyhledat.

Jan Stejskal 

patickapatickapatickapatickapatickapatickapaticka
bottom
© 2007-2014 Katedra historie FF UP | mapa webu | kontakty | realizace NoveStranky.cz