Úterý 13. červen 2023, 9:00

Vážení kolegové/Dear colleagues,

dovolujeme si Vás pozvat na konferenci připravovanou ve spolupráci Právnické fakulty Univerzity Karlovy a Senátu Parlamentu České republiky. Konference s názvem "Antonín Švehla, Alois Rašín a ti druzí – Československý stát a právo a jeho osobnosti" se koná dne 13. 6. 2023. Detaily naleznete v pozvánce v příloze tohoto mailu. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

We would like to invite you to a conference prepared in cooperation with the Faculty of Law of Charles University and the Senate of the Parliament of the Czech Republic. The conference entitled "Antonín Švehla, Alois Rašín and the Others - Czechoslovak State and Law and its Personalities" will take place on 13 June 2023. Details can be found in the invitation attached to this email. If you have any questions, please do not hesitate to contact us.

S pozdravem/Best regards

Mgr. Tereza Blažková, Ph.D.