Dačického dům

úterý 30. červen 2020, 16:00

Vážený pane doktore,

dovolujeme si Vás oslovit s informacemi o chystané celorepublikové soutěži studentských prací na téma Rodný dům Mikuláše Dačického, jeho proměny a role v historii královského horního města Kutné Hory.

Tuto soutěž jsme se rozhodli uspořádat jako provozovatel Dačického domu v Kutné Hoře pod hlavičkou Nadace Kutná Hora — památka UNESCO, a to u příležitosti 25. výročí zápisu na seznam světového dědictví, které Kutná Hora oslaví v příštím roce.

Rádi bychom podpořili mladé badatelské talenty, přičemž nejslibnějším projektům, respektive oceněným autorům můžeme nabídnout stipendijní pobyty, účast na závěrečné konferenci a publikaci vybraných textů ve sborníku. Zároveň se velice těšíme na nové poznatky o slavném kutnohorském rodákovi a stavbě, která je s jeho jménem spojena a již nyní spravujeme.

Předpokládáme, že soutěž, její vyhlášení i závěrečná konference se stanou důležitou událostí v kulturním životě města Kutná Hora. Budeme proto vděční za jakoukoli formu propagace této akce v rámci Vaší školy/fakulty a s obrovskou radostí uvítáme i případnou nabídku aktivní spolupráce z Vaší strany, ať už formou konzultací pro účastníky soutěže či vypsání tematického semináře.

Velice by nám pomohlo, kdybyste informace o soutěži poskytli studentům Vaší katedry, popřípadě oslovili přímo ty z nich, u nichž předpokládáte zájem o dané téma.

Veškeré informace o soutěži naleznete v přiloženém letáku a na webových stránkách.

Prosím, neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoli dotazem či připomínkou.

Se srdečným pozdravem

Eva Novotná DiS.

Nadace Kutná Hora — památka UNESCO

Kontaktní osoba: Mgr. Jan Votruba                           objednavky@dacickehodum.cz