Promýšlet Evropu 20. století

Pondělí 7. listopad 2022, 9:00

Dámy a pánové, vážené kolegyně a kolegové,

jménem doktorandského spolku Historia Europeana, fungujícího při Historickém ústavu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, si Vás dovolujeme pozvat na 9. ročník konference Promýšlet Evropu 20. století.

Ročník 2022, pořádaný ve spolupráci s Historickým ústavem FF MU v Brně, jsme se rozhodli věnovat tématu nazvanému “Ve stínu obra”. Konference je určena doktorandům a mladým absolventům doktorského studia. Uvítáme příspěvky z oblasti politických a sociálních dějin, dějin mezinárodních vztahů, historiografie a příbuzných oborů, případně i interdisciplinární přístupy.

Konference se bude konat 7. a 8. listopadu v Brně. Termín pro zaslání přihlášky s abstraktem je PRODLOUŽEN do 22. července 2022. Výstupem z konference bude monotematické číslo recenzovaného časopisu Studia Historica Brunensia.

Veškeré potřebné informace a odkaz na přihlašovací formulář naleznete v přiložené pozvánce.

Budeme se těšit na Vaše příspěvky,

Historia Europeana

Historia Europeana, z.s.