top
spacer

Sylabus

Diplomový seminář - Raný novověk

Vyučující:
Typ semináře:III. blok
Semestr (Rok):ZS, LS 2016/2017
AKTUÁLNĚ

Milí přátelé raněnovověkých exkurzí,
shodli jsme se, a to absolutně, na termínu 23.-25. června, tedy poslední červnový víkend vyrážíme do Hlohova. Počítám s 15ti přihlášenými, pokud u vás došlo k nějakým změnám, prosím, zaznamenejte je do tabulky!!

Základní programová představa:
v pátek večer příjezd, grilování, volná konverzace.

sobota - Kutná Hora a Sedlec: v ten den sice bude probíhat Stříbření, ale dle rodilé Kutnohoračky to není s návštěvními davy tak hrozné, akce samotná se odehrává v zahradách, památky jsou otevřené, snad jediné omezení by představovalo to, že městem bude procházet průvod - to zvládneme:) budeme mít objednanou prohlídku dolů, určitě si projdeme chrám sv. Barbory a přilehlou kapli Božího Těla, klášterní kostel v Sedlci a kostnici, obé Santini.

neděle - zámek Žleby, budeme mít domluvenou prohlídku

náklady:
50 Kč bydlení (díky Katce zcela nekomerční cena, platíme jen energie), spacáky s sebou
vstupy
benzín (dle spotřeby a počtu lidí si určí řidiči a řidičky)

doprava:
3x auto - já, Dana Š., Katka K., odjezd z Olomouce v pátek v odpoledních /podvečerních hodinách dle domluvy, cca mezi 17-18:00

Prosím, potvrďte závazně svou účast v hlasovací tabulce (tím, že se nesmažete), ať známe definitivní počet - jednak kvůli autům, jednak kvůli vstupům (např. do dolu je třeba prohlídku objednat již nyní). V případě, že víte o někom, kdo v tabulce (a tudíž ani v mailu) není a chce jet, mail mu, prosím, přepošlete.

Druhá prosba se týká expertních vystoupení: v Kutné Hoře budeme odkázáni sami na sebe, kromě dolu nás nikdo provázet nebude a byla by škoda, kdybychom si něco milého o tom, co uvidíme, na místě neřekli - uvítala bych, kdybyste se ve skupinkách domluvili a připravili krátký výklad, s nímž nás daným místem provedete:
- kostel sv. Barbory v Kutné Hoře a kaple Božího Těla v kontextu pozdně gotického umění
- jezuité v Kutné Hoře
- klášter v Sedlci, barokní gotika - Santini
- kostnice v Sedlci

Napište mi svůj výběr mailem!
Radka, Katka

PROGRAM SEMINÁŘE / PŘEDNÁŠKY

Diplomový seminář z raného novověku

Čtvrtek 13:15-14:45

Vyučující: Martin Elbel, Radmila Pavlíčková, Hana Ferencová, Radim Červenka, Pavel Stůj, Magdaléna Marjaková, Kateřina Kadlecová a další

DOKUMENTY
Poslední aktualizace sylabu:27.4.2017 - 11:04

<< zpět na seznam sylabů

patickapatickapatickapatickapatickapatickapaticka
bottom
© 2007-2014 Katedra historie FF UP | mapa webu | kontakty | realizace NoveStranky.cz