TRVALÉ: Info pro studenty Bc. a Mgr. historie na PdF UP!

Čtvrtek 30. červen 2022, 9:00

METODIKA VYHODNOCOVÁNÍ SPLNĚNÍ STUDIA STUDENTŮ

PROGRAMŮ HISTORIE SE ZAMĚŘENÍM NA VZDĚLÁVÁNÍ

A UČITELSTVÍ DĚJEPISU PRO SŠ A 2. STUPEŇ ZŠ

A NÁVRH NA ŘEŠENÍ NESROVNALOSTÍ

Opatření č. 1 – stanovení postupu pro studenty (bakalářského a navazujícího magisterského studia)

Splnění studijních povinností jako podmínka připuštění k obhajobě kvalifikační práce a státních závěrečných zkoušek se na studijním oddělení provádí na základě Zápisového listu – část A Přehled o vykonaných zkouškách za akademický rok v systému STAG.

Vizualizace studia v systému STAG má pouze informační charakter.

Prosíme všechny studenty, aby kontrolu svého studia prováděli pouze na základě splněných předmětů vykázaných v rámci Zápisového listu – část A Přehled o vykonaných zkouškách za akademický rok.

Opatření č. 2 – stanovení postupu pro studijní oddělení PdF UP a studenty Bc. HIV

Vzhledem k zastoupení totožných předmětů v různých částech studijního plánu programu Historie se zaměřením na vzdělávání maior bude při ověřování splnění studijních povinností na studijním oddělení PdF UP postupováno následovně:

1. Studijní oddělení PdF UP nebude kontrolovat, zda za část Historie – povinně volitelné – profilující základ – rozšiřující dosáhl student min. 6 kreditů a za část Diplomový modul – povinně volitelné – doplňující dosáhl student min. 4 kreditů, bude kontrolováno, zda v součtu za obě části dosáhl min. 10 kreditů.
  2.  Toto platí i pro studenty druhých a vyšších ročníků navazujícího magisterského studia Učitelství dějepisu pro střední školy a 2. stupeň základních škol a jejich moduly „Povinně volitelné předměty – skupina 2 – rozšiřující“, resp. „Povinně volitelné – skupina 2 – Rozšiřující předměty“, z nichž každý je za 10 kreditů.

Opatření č. 3 – stanovení postupu pro studenty Bc. HIV (3. a vyšší ročníky) a sekretářku KVS

Vzhledem k velkému počtu studentů HIV, kteří si nad rámec studijních povinností zapsali a splnili KHI/YBS2 Diplomový seminář 2, bude po dohodě s vedením KHI tento dodatečně doplněn do studijních plánů jako povinně volitelný předmět do Diplomového modulu – povinně volitelné – doplňující, avšak v akademickém roce 2021/2022 uvedené platí pouze pro studenty 3. a vyšších ročníků.

Opatření č. 4 – stanovení postupu pro studenty 3. a vyšších ročníků Bc. HIV, sekretářku KHI a studijní oddělení PdF UP.

Studentům 3. ročníků HIV, kteří si budou chtít předmět KHI/YBS2 Diplomový seminář 2 mimořádně zapsat a absolvovat v LS akademického roku 2021/2022, bude uvedené umožněno. Aby však při vypsání uvedeného předmětu nebyla naplněna kapacita studenty jiných programů či ročníků, bude zápis na uvedený předmět proveden formou žádosti o dodatečné zapsání předmětu, kterou zájemci vyplní na sekretariátu KHI (paní sekretářka Peřinová). Po ukončení možnosti elektronického zapsání do STAGu budou studenti na uvedený předmět zapsáni studijním oddělením PdF UP.