výuka na katedře historie

Pondělí 21. září 2020, 8:00

Milé studentky, milí studenti,

v současné problematické situaci začíná příští týden na FF UP v Olomouci zimní semestr akademického roku 2020/2021. V souladu se současnými opatřeními na FF ho zahájíme i na KHI v režimu prezenční výuky, a to od příštího týdne (od pondělí 21. září). Tento krok Filozofické fakulty není neuvážený; je naopak založen na detailním sledování situace na UP, konzultacích s univerzitními koordinátory a s krajskou hygienickou stanicí, a na možnostech úpravy studia. Další vývoj se pochopitelně bude odvíjet od epidemiologické situace. Lze předpokládat, že v blízké době výuka přejde do online interaktivní formy (přes Moodle, Zoom, BBB apod.). Teď jde především o zahájení výuky a nastartování nového semestru. Sledujte, prosím, pečlivě fakultní stránky, kde je k dispozici fakultní koronavirový semafor. U každého stupně jsou uvedeny povinnosti a doporučení, jakým způsobem se v prostorách filozofické fakulty chovat. Na katedře historie budeme postupovat v souladu s tímto semaforem.

V tuto chvíli bychom vás chtěli požádat o to, abyste nosili do výuky roušky (ústenky), abyste dodržovali standardní hygienická pravidla a abyste nepropadali panice. O organizaci výuky v jednotlivých kurzech, popř. jejich změnách, budete průběžně informováni svými vyučujícími.

Zároveň bychom vás všechny rádi požádali, abychom se vzájemně respektovali. Stále – jako před půl rokem – jsme v tom všichni společně. Vycházíme z toho, že váš zájem o studium na naší katedře stále trvá, stejně jako náš zájem o to, abychom vám toto studium umožnili v co nejlepší formě.

Pokud by měl kdokoliv z vás jakékoliv dotazy směřující k vaší participaci na výuce, či k její organizaci, neváhejte kontaktovat vedení katedry. Přejeme vám hodně zdraví a co nejméně komplikací ve studiu. Máme společný zájem.

Za katedru, Antonín Kalous & Michael Viktořík