Čtvrtek 29. srpen 2024, 9:00

Vážené kolegyně a kolegové,

Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy ve spolupráci se Společností pro výzkum dějin vojenství pořádají ve dnech 29. a 30. srpna 2024 mezinárodní vědeckou konferenci nazvanou "Military Reenactment, Military Heritage, and Historical Conflicts and Traumas in Czech Lands." Konferenci budou rámovat příspěvky dvou prestižních mezinárodních keynote speakers, osobností z pole reenactment studies - Juliane Tomann z univerzity v Řezně v Kamily Baraniecké-Olszewské z Polské akademie věd.

Veškeré informace o konferenci, včetně Call for Papers v PDF, je možné získat zde: https://www.dejinyvojenstvi.cz/konference-2024/

Děkuji za váš čas a srdečně zdravím,

Petr Wohlmuth

———

PhDr. et Mgr. Petr Wohlmuth, Ph.D.

Charles University, Faculty of Humanities, Study Program Oral History / Contemporary History – Lecturer and researcher

Dějiny — Teorie — Kritika (History — Theory — Criticism) – Editor-In-Chief

Czech Society for Military Historical Research (Společnost pro výzkum dějin vojenství, z.s.) – Chairman

——

RECENT PUBLICATION: Wohlmuth, Petr. „Triad of Resistance, Defeat and Reconciliation. The Production of Historical Meaning in the Performances of Czech Military Reenactment through the Example of Estonian SS Units,“ Národopisná revue / Journal of Ethnology 5/2023: 3–18.