Válka ve filosoficko-ekonomických souvislostech

Čtvrtek 2. červen 2022, 8:00

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

před časem jsme Vás oslovili s nabídkou účasti na konferenci „Válka ve filosoficko-ekonomických souvislostech“ (viz příloha).

Vzhledem k tomu, co se aktuálně děje, jsme se rozhodli k určitým modifikacím, které by mj. poskytly prostor pro pokusy o teoretickou reflexi nyní probíhající války mezi Ruskem a Ukrajinou.

V souladu s tímto rozhodnutím

a) prodlužujeme termín odevzdání abstraktů (resp. přihlášek na konferenci) až do 17. 4. 2022;

b) předpokládáme, že jedna ze sekcí konference se bude tím či oním způsobem (příspěvky nebo panelovou diskusí) věnovat stávajícímu konfliktu.

Kontaktní adresa: Mgr. Ing. Jan Krist (jankrist@volny.cz), tel. 723 835 972.

S pozdravem,

doc. PhDr. Ján Pavlík
                                           vedoucí
                                           Katedra filosofie
                                           Národohospodářská fakulta
                                           Vysoká škola ekonomická v Praze
                                           Nám. W. Churchilla 4

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

Katedra filosofie Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze pořádá ve dnech 2.-3. června 2022 vědeckou konferenci „Válka ve filosoficko-ekonomických souvislostech“. Téma konference se odvíjí od předmětu Válka jako filosoficko-technicko-ekonomický fenomén (5FI469), který se na katedře už několik let vyučuje.

Konference si klade za cíl nabídnout rozmanitou škálu příspěvků, které se však nemusí striktně držet vymezeného tématu, jenž je dán jejím názvem; mohou je přesahovat k dalším relevantním problémovým oblastem a fenoménům.

Výstupem konference bude uveřejnění příspěvku/stati v samostatném čísle recenzovaného elektronického časopisu E-LOGOS. Účast zájemců, kteří nehodlají vystoupit s vlastním příspěvkem, ale chtějí se konference účastnit v roli posluchačů, ať už z řad studentů či odborné veřejnosti, je samozřejmě vítána.

Datum zaslání abstraktů příspěvků je konec února 2022, o jejich vyhodnocení a dalších relevantních skutečnostech Vás budeme informovat do konce dubna téhož roku.

Kontaktní adresa: Mgr. Ing. Jan Krist (jankrist@volny.cz), tel. 723 835 972.